اخبار تکنولوژی

هوش مصنوعی Bard AI گوگل حالا می‌تواند تصویر تولید کند

Bard AI_1
Bard AI_3

هوش مصنوعی Bard AI گوگل حالا می‌تواند تصویر تولید کند

گوگل قابلیت ساخت تصویر را به چت‌ بات هوش مصنوعی Bard AI اضافه کرد. بنابراین کاربران حالا می‌توانند تنها با دستورات متنی از طریق بارد، عکس بسازند. با این اقدام، رقابت گوگل با مایکروسافت و OpenAI‌ جدی‌ تر از گذشته می‌شود.
همان‌طور که ورج در گزارش خود توضیح می‌دهد، کاربران اکنون می‌توانند از Bard AI بخواهند با استفاده از مدل تبدیل متن به تصویر Imagen 2 گوگل تصویرسازی کند. بارد که اکنون از مدل زبانی بزرگ Gemini Pro گوگل پشتیبانی می‌کند، از ابتدا قرار بود به قابلیت تولید تصویر مجهز شود. بااین‌حال، تصور می‌شد که مدل قدرتمندتر Gemini Ultra این قابلیت را ارائه کند، اما این مدل درحال توسعه باقی مانده است.
گوگل Bard AI را به‌ عنوان یک رقیب شایسته برای مدل ChatGPT Plus معرفی کرده است که مدل زبانی بزرگ GPT-4 را اجرا می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد با کمک مدل DALL-E 3 تصاویر مد نظر خود را تولید کنند. نکته قابل‌ توجه دیگر اینکه برخلاف ChatGPT Plus که به‌ صورت اشتراکی در دسترس است، کاربران می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از نسخه جدید Bard برای تصویر سازی با Imagen 2 استفاده کنند.
گوگل می‌گوید که قابلیت ساخت تصویر Bard با در نظر گرفتن مسئولیت طراحی شده است. روی تصاویر ساخته‌ شده با هوش مصنوعی بارد واترمارک قرار می‌گیرد تا کاربران متوجه شوند که با تصاویر جعلی و نه واقعی روبه‌رو هستند. گوگل همچنین ادعا کرده که برای جلوگیری از تولید تصاویر افراد شناخته‌ شده و محتوای خشونت‌ آمیز، توهین‌ آمیز یا جنسی، رویکرد های امنیتی را برای مدل خود اجرا کرده است.
بارد علاوه بر قابلیت تولید تصویر، ویژگی‌ های دیگری نیز دریافت کرده است. درحالی‌ که تولید تصویر توسط آن درحال‌ حاضر فقط به زبان انگلیسی انجام می‌شود، اما خود چت‌ بات اکنون از بیش از 40 زبان در بیش از 230 کشور پشتیبانی می‌کند. نسخه قبلی فقط با زبان انگلیسی کار می‌کرد و در 170 کشور موجود بود. برخی از زبان‌هایی که اکنون از آن‌ها پشتیبانی می‌شود شامل عربی، بنگالی و اردو می‌شود.
گوگل همچنین پشتیبانی از 40 زبان را به قابلیت بررسی دوباره بارد اضافه کرده است که از طریق آن، می‌توانید پاسخ‌های ارائه‌شده توسط چت‌ بات را به‌طور خودکار در اینترنت جستجو کنید.

تاندربولت چیست و چه تفاوتی با USB-C دارد؟
امروزه، بدون پورت‌های USB یا تاندربولت، اتصال گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و سایر لوازم جانبی به کامپیوترتان تقریباً غیرممکن است. اما در می...
راهنمای نصب کارت گرافیک روی مادربرد-1
راهنمای نصب کارت گرافیک روی مادربرد برخلاف تصور رایج، نصب کارت گرافیک کار پیچیده ای نیست و شما به تنهایی و با صرف زمان کوتاهی می توانی...
آموزش رفع خرابی مادربرد و نحوه پیشگیری از آن
آموزش رفع خرابی مادربرد و نحوه پیشگیری از آن مادربورد یکی از حیاتی‌ترین اجزای کامپیوتر است. می‌توان آن را به عنوان مغز کل سیستم در نظر...
آموزش پیدا کردن مدل مادربرد در سیستم عامل ویندوز و مک
مادربرد، قلب تپنده‌ی کامپیوتر شماست، چه موقعی که برای اولین بار قطعات رو کنار هم می‌چینید و چه موقعی که می‌خواهید آن را ارتقا دهید. این...
خلاصه
نام مقاله
هوش مصنوعی Bard AI گوگل حالا می‌تواند تصویر تولید کند
توضیحات
گوگل قابلیت ساخت تصویر را به چت‌ بات هوش مصنوعی Bard AI اضافه کرد. بنابراین کاربران حالا می‌توانند تنها با دستورات متنی از طریق بارد، عکس بسازند.
نویسنده
ناشر
شرکت رهپویان توسعه تجارت ساتر
لوگو شرکت ساتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *