اخبار تکنولوژی

هوش مصنوعی Bard AI گوگل حالا می‌تواند تصویر تولید کند

Bard AI_1
Bard AI_3

هوش مصنوعی Bard AI گوگل حالا می‌تواند تصویر تولید کند

گوگل قابلیت ساخت تصویر را به چت‌ بات هوش مصنوعی Bard AI اضافه کرد. بنابراین کاربران حالا می‌توانند تنها با دستورات متنی از طریق بارد، عکس بسازند. با این اقدام، رقابت گوگل با مایکروسافت و OpenAI‌ جدی‌ تر از گذشته می‌شود.
همان‌طور که ورج در گزارش خود توضیح می‌دهد، کاربران اکنون می‌توانند از Bard AI بخواهند با استفاده از مدل تبدیل متن به تصویر Imagen 2 گوگل تصویرسازی کند. بارد که اکنون از مدل زبانی بزرگ Gemini Pro گوگل پشتیبانی می‌کند، از ابتدا قرار بود به قابلیت تولید تصویر مجهز شود. بااین‌حال، تصور می‌شد که مدل قدرتمندتر Gemini Ultra این قابلیت را ارائه کند، اما این مدل درحال توسعه باقی مانده است.
گوگل Bard AI را به‌ عنوان یک رقیب شایسته برای مدل ChatGPT Plus معرفی کرده است که مدل زبانی بزرگ GPT-4 را اجرا می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد با کمک مدل DALL-E 3 تصاویر مد نظر خود را تولید کنند. نکته قابل‌ توجه دیگر اینکه برخلاف ChatGPT Plus که به‌ صورت اشتراکی در دسترس است، کاربران می‌توانند بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای از نسخه جدید Bard برای تصویر سازی با Imagen 2 استفاده کنند.
گوگل می‌گوید که قابلیت ساخت تصویر Bard با در نظر گرفتن مسئولیت طراحی شده است. روی تصاویر ساخته‌ شده با هوش مصنوعی بارد واترمارک قرار می‌گیرد تا کاربران متوجه شوند که با تصاویر جعلی و نه واقعی روبه‌رو هستند. گوگل همچنین ادعا کرده که برای جلوگیری از تولید تصاویر افراد شناخته‌ شده و محتوای خشونت‌ آمیز، توهین‌ آمیز یا جنسی، رویکرد های امنیتی را برای مدل خود اجرا کرده است.
بارد علاوه بر قابلیت تولید تصویر، ویژگی‌ های دیگری نیز دریافت کرده است. درحالی‌ که تولید تصویر توسط آن درحال‌ حاضر فقط به زبان انگلیسی انجام می‌شود، اما خود چت‌ بات اکنون از بیش از 40 زبان در بیش از 230 کشور پشتیبانی می‌کند. نسخه قبلی فقط با زبان انگلیسی کار می‌کرد و در 170 کشور موجود بود. برخی از زبان‌هایی که اکنون از آن‌ها پشتیبانی می‌شود شامل عربی، بنگالی و اردو می‌شود.
گوگل همچنین پشتیبانی از 40 زبان را به قابلیت بررسی دوباره بارد اضافه کرده است که از طریق آن، می‌توانید پاسخ‌های ارائه‌شده توسط چت‌ بات را به‌طور خودکار در اینترنت جستجو کنید.

راهنمای خرید بهترین ساعت هوشمند تا 3 میلیون تومان-بنر
دنیای گجت‌ها در سال‌های اخیر با سرعت شگفت‌انگیزی پیشرفت کرده است. در این میان، ساعت‌های هوشمند به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارتری...
راهنمای خرید ساعت هوشمند تا 2 میلیون_بنر
در دنیای امروز، ساعت‌های هوشمند فراتر از یک وسیله برای نشان دادن زمان هستند. این گجت‌های پوشیدنی کاربردهای متنوعی دارند و حتی می‌توانند...
راهنمای-خرید-ساعت-هوشمند_اصلی
‌راهنمای خرید ساعت‌هوشمند; نکات مهم هنگام خرید اسمارت‌واچ با پیشرفت تکنولوژی و حضور فناوری در زندگی روزمره، کم کم صنعت پوشاک و مد نیز ...
افزایش سرعت کامپیوتر_15
سرعت کامپیوتر خود را افزایش دهید اگر کامپیوتر شما دائماً هنگ می کند، یا احساس می کنید که از یک مرورگر نت اسکیپ دهه 90 برای گشت و گذار ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *