<meta name="enamad" content="214697"/> 
				
			

نوشته

تفاوت رنگ های هارد وسترن دیجیتال در مقابل هارد سیگیت

Western-Digital-vs-Seagate-60
Picture of سرخ حصاری

سرخ حصاری

Western-Digital-vs-Seagate-60

فهرست مطالب

سیگیت در مقابل وسترن دیجیتال

بیشتر شما نام سیگیت و وسترن دیجیتال را شنیده اید، اما واقعاً چقدر در مورد آنها می دانید؟ این دو شرکت از همان ابتدا تاکنون درگیر نبردی سخت برای کسب سهم بیشتری از بازار بوده اند. اما چه کسی برنده نبرد در سال 2022 است؟ بیایید نگاهی به حقایق بیندازیم.

درباره سیگیت

Seagate Technology PLC یک شرکت آمریکایی ذخیره سازی داده است. این شرکت در سال 1978 با عنوان فناوری Shugart تأسیس شد. از سال 2010، این شرکت در دوبلین، ایرلند، و دفتر مرکزی آن در کوپرتینو، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا ثبت شده است.
در سال 1980، سیگیت اولین هارد دیسک 5.25 اینچی (HDD) را معرفی کرد در دهه 1980، آنها به تامین کنندگان اصلی میکرو کامپیوترها تبدیل شدند. امروزه سیگیت و رقیبش وسترن دیجیتال بر بازار هارد دیسک تسلط دارند. و محصولات اصلی آنها عبارتند از Desktop HDD، Laptop HDD، Enterprise HDD، Archive HDD، SSD و…
رشد سیگیت تا حد زیادی با به دست آوردن رقبا حاصل شد در سال 1989، سیگیت بخش Imprimis شرکت Control Data Corporation را خریداری کرد که به ساخت محصولات HDD اختصاص دارد. در سال 1996، سیگیت محصولات جانبی Conner را خریداری کرد. سپس سیگیت Maxtor را در سال 2006 و تجارت هارد دیسک سامسونگ را در سال 2011 خریداری کرد.
در حال حاضر، سیگیت یک رهبر جهانی در راه حل های ذخیره سازی داده است محصولات ذخیره سازی شگفت انگیزی را توسعه می دهد که به کاربران خانگی و تجاری در سراسر جهان امکان ایجاد، اشتراک گذاری و ذخیره حیاتی ترین داده های خود را می دهد.ق 

درباره وسترن دیجیتال

شرکت وسترن دیجیتال که با نام‌ های Western Digital و WD نیز شناخته می‌شود، یک تولید کننده هارد دیسک کامپیوتر مشهور آمریکایی و ارائه‌ دهنده راه‌ حل‌های مختلف ذخیره‌ سازی اطلاعات است.
وسترن دیجیتال سابقه طولانی در صنعت الکترونیک دارد. این شرکت توسط Alvin B. Phillips در سال 1970 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در  ایروین، کالیفرنیا قرار داشت. اکنون آنها دفتر مرکزی خود را به سن خوزه، کالیفرنیا منتقل کرده اند وسترن دیجیتال به یکی از تولیدکنندگان هارد دیسک های کامپیوتری بزرگ تبدیل شده که نتیجه خرید موفقیت آمیز شرکت های دیگر است. در مارس 2012، وسترن دیجیتال HGST (فناوری های ذخیره سازی جهانی هیتاچی) را خریداری کرد. این خرید تأثیر زیادی بر صنعت هارد دیسک داشت، زیرا باعث شد WD پس از این خرید به بزرگترین تولید کننده هارد دیسک در جهان تبدیل شود.
در می 2016، وسترن دیجیتال سازنده تراشه ذخیره سازی SanDisk را خریداری کرد. در آگوست 2017، وسترن دیجیتال ارائه‌ دهنده ذخیره‌ سازی ابری Upthere را خریداری کرد تا ویژگی‌های ذخیره‌ سازی ابری بهتری ایجاد کند. در سپتامبر 2017، وسترن دیجیتال Tegile Systems، یک تولید کننده array ذخیره سازی فلش را خریداری کرد.
اکنون تولید کنندگان اصلی هارد دیسک تنها WD و Seagate هستند که نشان می دهد صنعت هارد دیسک وارد دوران oligarchy شده است. و بسیاری از کاربران هنگام انتخاب یک دستگاه ذخیره سازی مانند SSD، HDD این دو برند را با هم مقایسه می کنند. بنابراین امروز، تفاوت های سیگیت و وسترن دیجیتال را در دستگاه های ذخیره سازی به شما نشان می دهیم.

سیگیت در مقابل وسترن دیجیتال

در بازار هارد دیسک، وسترن دیجیتال به طور مداوم سهم بازار بیشتری نسبت به سیگیت دارد. در واقع، طبق داده های IDC وسترن دیجیتال در سه ماهه اول سال 2020 55.9 درصد از سهم بازار را در اختیار داشت، در حالی که Seagate تنها 28.8 درصد از سهم بازار را در اختیار داشته بعید است این روند در چند سال آینده تغییر کند. WD به سادگی در فضای هارد دیسک غالب است.
داستان در مورد SSD ها (درایوهای Solid State ) بسیار متفاوت است. در اینجا، سیگیت با سهم بازار 39.9 درصد در مقایسه با وسترن دیجیتال 25.6 درصد برتری قابل توجهی نسبت به WD دارد. این احتمالاً به این دلیل است که WD در انطباق با شرایط متغیر بازار کندتر بوده است و به اندازه سیگیت در تحقیق و توسعه SSD سرمایه گذاری نکرده است.

رنگ بندی هارد وسترن دیجیتال چه معنایی دارد؟

وسترن دیجیتال در مقابل سیگیت 3

 

هارد WD Black برای کاربران حرفه ای طراحی شده

وسترن دیجیتال سری HDD با رنگ مشکی را برای کسانی که خواهان یک حافظه خارجی با عملکرد بالا هستند تولید می کند. به دلیل عملکرد بالا، هارد دیسک های WD Black در بین ویرایشگرهای عکس و گیمرهای سطح بالا بسیار محبوب هستند. اگر WD Black را با WD Blue مقایسه کنیم، وسترن مشکی 128 مگابایت کش ارائه می دهد، در حالی که وسترن آبی تنها 64 مگابایت کش ارائه می دهد. همچنین، تمام نسخه‌های هارد دیسک مشکی WD با سرعت 720 دور در دقیقه عرضه می‌شوند که بسیار بهتر از RPM ارائه شده توسط WD Blue HDD است. به طور خلاصه، اگر به دنبال هارد دیسکی هستید که عمر طولانی‌ تری داشته باشد، سرعت، قابلیت و اطمینان بالایی را ارائه دهد، WD Black HDD انتخاب مناسبی خواهد بود.

وسترن دیجیتال در مقابل سیگیت 2


هارد قرمز وسترن دیجیتال برای استفاده NAS و RAID

هارد وسترن دیجیتال قرمز برای سیستم های NAS و RAID طراحی شده است. از این رو، این هارد دیسک ها بیشتر توسط مشاغل کوچک استفاده می شود. NAS مخفف Network Attached Storage است یک رسانه ذخیره سازی که به یک شبکه خاص متصل است. هدف استفاده از سیستم NAS در یک سازمان، تشکیل یک مکان مرکزی برای ذخیره داده ها است. شما می توانید NAS را به عنوان یک شبکه ابری خصوصی برای مشاغل کوچک در نظر بگیرید. از سوی دیگر، RAID مخفف Redundant Array of Independent Disks سیستمی است که به شما امکان می‌دهد داده‌ها را روی چندین هارد دیسک ذخیره کنید.
همه هارد دیسک های پیکربندی شده به عنوان یک سیستم ذخیره سازی واحد تحت سیستم RAID عمل می کنند.

وسترن دیجیتال در مقابل سیگیت 5

هارد WD Gold برای کاربران حرفه ایی

هارد وسترن دیجیتال طلایی یک محیط ذخیره سازی طولانی مدت را فراهم می کند. بنابراین این سری از هارد دیسک های وسترن دیجیتال برای مراکز داده مناسب هستند. این هارد دیسک ها می توانند بسیاری از سیستم های پیچیده را به طور همزمان مدیریت کنند و به خوبی با سرورهای مختلف کار کنند. نسخه طلایی هارد دیسک های WD با حداکثر ظرفیت ذخیره سازی 10 ترابایت و سرعت 7200 دور در دقیقه با 128 مگابایت یا 256 مگابایت کش ارائه می شود. هارد دیسک های طلایی نیز برای برنامه های 24×7 مناسب هستند و می توانند حجم کاری 550 ترابایت در سال را تحمل کنند.

وسترن دیجیتال در مقابل سیگیت 4


هارد WD Purple برای دوربین مدار بسته، شبکه و نظارت مستقیم

هارد وسترن دیجیتال بنفش برای سیستم های نظارتی طراحی شده است سیستم های نظارت به رسانه های ذخیره سازی نیاز دارند که داده ها را روی آن خیره کنند جدا از این، رسانه ذخیره سازی باید ظرفیت بالایی داشته باشد که در آن فیلم های با کیفیت بالا ذخیره شوند. هارد دیسک WD Purple کاملاً با این الزامات مطابقت دارد.
ممکن است در اینجا سوالی داشته باشید، “سری های WD Red HDD همچنین امکانات ذخیره سازی اطلاعات 24×7 را ارائه می دهند، بنابراین، چرا این هارد دیسک ها را نمی توان برای سیستم های نظارت دوربین مداربسته و… استفاده کرد؟ وقتی شخصی در یک منطقه خاص مرتکب جرم می شود، باید به فیلم های نظارتی دسترسی پیدا کرد. این بدان معناست که هارد دیسک در سیستم های نظارتی بیشتر برای نوشتن استفاده می شود تا خواندن داده ها. این مورد در مورد WD Red نیست از آنجایی که هارد دیسک های قرمز در سازمان ها استفاده می شود، کارمندان برای دسترسی به داده ها به طور مکرر به آنها نیاز دارند. این بدان معناست که این هارد دیسک ها به طور یکسان برای نوشتن و خواندن داده ها استفاده می شوند. 

وسترن دیجیتال در مقابل سیگیت 1هارد آبی وسترن دیجیتال برای استفاده روزمره و اداری

هارد وسترن دیجیتال آبی یک هارد دیسک همه منظوره است که برای دسکتاپ روزمره و استفاده طولانی مدت ساخته شده است. افراد می توانند از این هارد دیسک ها برای فعالیت های روزانه مانند ذخیره انواع فایل ها و بازی های معمولی استفاده کنند. ظرفیت ذخیره سازی این هارد ها از 250 گیگابایت تا 6 ترابایت متغیر است.
هارد دیسک های WD Blue در دو مدل 5400 RPM با حداکثر ظرفیت ذخیره سازی 6 ترابایت و 7200 RPM با حداکثر ظرفیت ذخیره سازی 2 ترابایت موجود است.

خلاصه توضیحات وسترن دیجیتال
 • WD Blue HDD: یک رسانه ذخیره سازی همه منظوره، قابل اعتماد و کم مصرف است.
 • WD Red HDD: برای سیستم های NAS و RAID ساخته شده است.
 • WD Green HDD: مصرف برق کمتری دارد و شبیه هارد دیسک های سری آبی است (نسخه سبز محبوب نیست).
 • WD Black HDD: یک هارد دیسک با کارایی بالا است و برای بازی های سطح بالا و برنامه های تولید محتوای طراحی شده است.
 • WD Purple HDD: این یک دستگاه ذخیره سازی سیستم امنیت و نظارت است.
 • WD Gold HDD: نسخه پریمیوم هارد دیسک های WD است و برای مراکز داده و سایر برنامه های مشابه طراحی شده است.

   

رنگ بندی هارد سیگیت چه معنایی دارد؟

barra cuda hdd 512x512 1

هارد سبز Barracuda سیگیت برای محاسبات همه منظوره

درایوهای Green / Barracuda از Seagate برای محاسبات همه منظوره در نظر گرفته شده اند و برای استفاده در رایانه های رومیزی استاندارد مناسب هستند و بسیاری از آنها تعادل مناسب را میان عملکرد و کارایی بر قرار می کنند.

از نظر مقایسه با درایوهای Wester Digital، درایوهای Seagate Green/Barracuda بیشتر شبیه درایوهای Blue وسترن دیجیتال هستند.

وسترن دیجیتال در مقابل سیگیت 6هارد قرمز Ironwolf سیگیت مناسب استفاده در سیستم های NAS

درایوهای Seagate Ironwolf/Red برای استفاده در سیستم های NAS طراحی شده اند. آنها برای بار کاری بین 180 تا 300 ترابایت در سال رتبه بندی می شوند. Seagate ادعا می کند که درایو های قرمز آنها برای کارکرد 24 ساعته در نظر گرفته شده و برای استفاده توسط مشاغل کوچک تا متوسط مناسب است. درایوهای Ironwolf (قرمز) یک انتخاب محبوب برای ذخیره‌کنندگان اطلاعات هستند و کارایی خود را در هر دو راه‌اندازی NAS و ZFS ثابت کرده‌اند.

سیگیت این درایوها را به عنوان رقیب مستقیم درایوهای WD Red قرار داده است.

وسترن دیجیتال در مقابل سیگیت 7


هارد Orange Firecuda سیگیت مناسب استفاده گیمر ها

پاسخ سیگیت به WD Black، نارنجی Firecuda است. این درایوها با در نظر گرفتن نیاز گیمر ها طراحی شده این درایوها فقط تا ظرفیت 2 ترابایت ارائه می شوند که امروزه نسبتاً کم است همچنین ممکن است سیگیت در حال برنامه ریزی برای حذف این درایوها به مرور زمان باشد.

سیگیت این درایوها را به عنوان رقیب مستقیم درایوهای WD Black قرار داده است.

قابلیت اطمینان، عملکرد و هزینه هارد وسترن در مقابل سیگیت

 • قابلیت اطمینان
  هر دو WD و Seagate هارد دیسک ها و SSD های قابل اعتمادی را ارائه می دهند. با این حال، WD در مورد قابلیت اطمینان، سابقه بهتری دارد. این امر از نرخ خرابی سالانه پایین (AFR) مشهود است. به عنوان مثال، در سال 2019، AFR وسترن دیجیتال 0.37٪ بود، در حالی که AFR سیگیت 0.40٪ بود. این ممکن است تفاوت چندانی به نظر نرسد، اما به این معنی است که درایوهای WD نسبت به Seagate قابل اعتمادتر هستند.
 • عملکرد
  وقتی صحبت از عملکرد هارد درایو می شود، هر دو WD و Seagate درایوهایی را ارائه می دهند که برای اکثر کاربران به اندازه کافی سریع هستند. با این حال، اگر به بهترین عملکرد ممکن نیاز دارید، از یک درایو سری Black WD استفاده کنید. این درایوها برای کاربران قدرتمند و گیمرهایی طراحی شده اند که به سریع ترین سرعت خواندن/نوشتن ممکن نیاز دارند.
 • هزینه
  از نظر هزینه، وسترن دیجیتال و سیگیت بسیار شبیه به هم هستند. هر دو شرکت طیف گسترده‌ای از درایوها را با قیمت‌های مختلف ارائه می‌کنند، بنابراین شما باید بتوانید صرف نظر از اینکه کدام برند را انتخاب می‌کنید چیزی را پیدا کنید که با بودجه تان مطابقت داشته باشد.
 • کاربری 
  هر دو وسترن دیجیتال و سیگیت هارد دیسک هایی را برای موارد استفاده خانگی و تجاری می سازند. با این حال، اگر برای استفاده تجاری به SSD نیاز دارید، می‌خواهید با یک درایو از Toshiba/OCZ (یکی از شرکت‌های تابعه توشیبا) یا سامسونگ بروید. این شرکت ها SSD های درجه یک سازمانی را می سازند که برای موارد استفاده تجاری مناسب تر از WD یا Seagate هستند.

   

کدام یک بهتر است

از سال 2022، وسترن دیجیتال به طور گسترده ای به عنوان انتخاب برتر در نظر گرفته می شد. درایوهای WD قابل اعتمادتر هستند و عملکرد بالاتری نسبت به درایوهای سیگیت دارند. آنها همچنین مقرون به صرفه تر هستند. در نتیجه، WD انتخاب بهتری برای اکثر مصرف کنندگان است. با این حال سیگیت همچنان طرفداران خود را دارد. برخی از کاربران متوجه می شوند که درایوهای Seagate عملکرد کمی بهتر از درایوهای WD ارائه می دهند. و در حالی که درایوهای WD ممکن است مقرون به صرفه تر باشند، درایوهای سیگیت بادوام تر هستند. در نتیجه، هر دو برند مزایای خود را دارند و در نهایت به ترجیحات شخصی بستگی دارد. 

 

خلاصه
نام مقاله
تفاوت رنگ های هارد وسترن دیجیتال در مقابل هارد سیگیت
توضیحات
سیگیت و وسترن دیجیتال از همان ابتدا تاکنون درگیر نبردی سخت برای کسب سهم بیشتری از بازار بوده اند. اما چه کسی برنده نبرد در سال 2022 است؟
نویسنده
ناشر
شرکت رهپویان توسعه تجارت ساتر
لوگو شرکت ساتر

پیشنهادهای ویژه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منو
0 مقایسه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید